niedziela, 15 marca 2015

Miss po 50ce - druga edycja


Stereotypy nie mają żadnej racji bytu wobec współczesnych kobiet po 50ce! Obecnie my także możemy być przebojowe, promować siebie, możemy realizować się w każdym wieku — przekonuje Małgorzata Grażyna Kurmin, ambasadorka Fundacji Miss po 50ce. I opowiada, dlaczego warto dołączyć do drugiej edycji konkursu.

Fot. archiwum własne

— Właśnie trwają zgłoszenia do drugiej edycji konkursu Miss po 50ce. I choć od pierwszej edycji założenia konkursu są niezmienne, to wiem, że trochę się jednak rozbudowały…
— Można powiedzieć, że idea Miss po 50ce znacznie się rozrosła od czasu pierwszej edycji. Początkowo zamierzeniem była pomoc kobietom po pięćdziesiątym roku życia- tym odrzuconym, społecznie i zawodowo. Teraz już niekoniecznie zajmujemy się tylko tym przedziałem wiekowym. Pod swoją opiekę bierzemy ludzi, którzy mają problemy zawodowe i osobiste, którzy potrzebują wsparcia. Przykładowo, Fundacja Miss po 50ce w ubiegłym roku pomogła już czterem rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.
— Czyli z jednej idei zrodziło się coś znaczenie większego?
— Zdecydowanie! Choć nadal naszym głównym celem jest zwracanie uwagi na trudną sytuację kobiet po 50ce. Projekt ma nauczyć je także tego, żeby się promowały, były bardziej pewne siebie i wreszcie – żeby po prostu w siebie uwierzyły.
— A jak to było z tobą? Także musiałaś nauczyć się akceptować siebie?
— Miałam duży problem z akceptacją siebie. I choć na zewnątrz zawsze wyglądałam na osobę odważną, można powiedzieć- czasem wręcz butną i arogancką, to w środku byłam wrażliwa i zagubiona. To powodowało u mnie różne frustracje i wielki zgrzyt między tym, co czułam a jak się zachowywałam. Sama w siebie nie wierzyłam i pozwalałam środowisku, w którym żyłam na pogłębianie tej frustracji. A przecież można się przeciwstawić środowisku i stereotypom, które nas, kobiety, tak mocno ograniczają. ( red. historię mojego życia można przeczytać w książce „Zostac Miss... Miss po 50ce” autorstwa Katarzyny Czajka, dostepną na www.mojemiastokobiet.pl - zakładka SKLEP )
— „Przełamywać stereotypy” to słowa, która bardzo często towarzyszą w opisie działań fundacji i założeniach konkursu.
— Bo one nie mają żadnej racji bytu wobec współczesnych kobiet po 50ce! Obecnie my także możemy być przebojowe, promować siebie, możemy realizować swoje pasje i marzenia w każdym wieku. Przełamujemy stereotypy, że w pewnym wieku nic już nas nie czeka. Bo jeśli tylko chcemy działać, zmieniać coś, to… róbmy to.
— Ale do takich działań trzeba ogromnej odwagi.
— I do takiego odważnego postępowania zachęcamy wszystkie kobiety. Zachęcamy je przede wszystkim do tego, żeby się nie bały, uwierzyły w siebie i zgłosiły do drugiej edycji Miss po 50ce. Ważne jest, żeby wszystkie kandydatki pamiętały, że nie jest to zwykły „konkurs piękności”. Chodzi nam o wysunięcie z cienia wszystkich kobiet, które boją się zrobić coś dla siebie. A jeśli wdzięk i uroda idzie w parze, to nie zaszkodzi, wręcz pomaga.
— W zeszłej edycji zgłosiło się ponad 200 kandydatek. To ogromny sukces projektu. A jak obecnie jest ze zgłoszeniami?
— Wciąż zbieramy wszystkie zgłoszenia, w kwietniu dowiemy się, ile kobiet zdecydowało się nauczyć promować siebie, pokazać, że one, po 50ce, też potrafią. Co prawda nie mamy jeszcze żadnej kandydatki z Warmii i Mazur, ale wierzę, że już niebawem spłyną do nas takie zgłoszenia. Tym bardziej, że jako ambasadorka staram się przekazywać ideę Miss po 50ce nie tylko słowem, ale także wieloma działaniami. I wierzę, że właśnie to może być przykładem dla wielu kobiet.

Miss po 50ce – co to jest? Info
Konkurs Miss po 50ce II edycja,( podobnie jak I) ma na celu pokazanie kobiet po 50ce jako dynamiczne i nowoczesne. Podczas trwania konkursu kobiety uczą się promocji poprzez prezentowanie swoich umiejętności, pasji, swojej przedsiębiorczości. Wiele kobiet ma wspaniałe osiągnięcia, ale nikt o tym nie wie oprócz najbliższych przyjaciół. Są kobiety, które potrzebują wsparcia. Jest mnóstwo kobiet, które mogą służyć przykładem, ale są i takie, które szukają swojej drogi. Tutaj jest miejsce dla każdej z nich. Konkurs jest trampoliną, od której można się odbić i wskoczyć na szczyt. Na swój szczyt. Zapisy do konkursu do końca kwietnia na stronie www.misspo50ce.pl, a potem kobiety do dzieła. Pokażcie, że jesteście na świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz